Zapraszamy na prezentację opracowania Niemieckiego Instytutu Polskiego w Darmstadt (DPI), które daje kompleksowy wgląd w różnorodność miejskich trójstronnych partnerstw pomiędzy Niemcami, Polską i Ukrainą
Partnerstwa gmin, które niegdyś służyły, jako mosty porozumienia i wymiany kulturalnej, stoją przed bezprecedensowymi wyzwaniami i od lutego 2022 r. zmieniają swoją orientację w związku z rosyjską inwazją na Ukrainę. W badaniu skupiono się na trzech partnerstwach miast i gmin średniej wielkości do 500 000 mieszkańców, które różnią się czasem trwania i intensywnością współpracy. Nacisk położony jest na partnerstwa charakteryzujące się znaczącymi odległościami geograficznymi. Pierwsze rozdziały opracowania skupiają się w szczególności na perspektywach aktorów ze świata polityki i administracji.
Niemiecko-polsko-ukraińskie partnerstwa miejskie: w nowym układzie współrzędnych współpracy europejskiej (In neues Koordinatensystem der europäischen Kooperation am Beispiel deutsch-polnisch-ukrainischer kommunaler Partnerschaften)
Wydarzenie odbędzie się w j. polskim i niemieckim.
Środa, 28 lutego 2024, godzina 12:00
Klaudia Hanisch, asystentka naukowa w DPI
Dr. Igor Ksenicz, Instytut Kultury Europejskiej UAM w Poznaniu